Για δεύτερη ημέρα εκατοντάδες επιβάτες παραμένουν εγκλωβισμένοι στο Αεροδρόμιο Αθηνών.
Η μοναδική μέριμνα γι’ αυτούς ήταν ένα (1) κουπόνι των 10 ευρώ για φαγητό, που τους μοίρασαν υπάλληλοι του αεροδρομίου, ενώ πλέον τα καταστήματα στον χώρο είναι κλειστά, καθώς εξαντλήθηκαν οι προμήθειές τους.
Απεγκλωβιστήκαν από την Αττική Οδό μέσω του Προαστιακού και οδηγήθηκαν στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος.Τους έδωσε ένα κουπόνι 10 Ευρώ για φαγητό, χωρίς καμία μέριμνα για την διαμονή τους Την ίδια κατάσταση αντιμετωπίζουν και οι και επιβάτες των πτήσεων που προσγειώθηκαν χθες pic.twitter.com/qORHbesupV
Στο Βενιζέλος είμαστε χωρισμένοι σε δυο γκρουπ. Οι εγκλωβισμένοι που είμαστε στον χώρο παραλαβής αποσκευών έχουμε πρίζα και καθίσματα για ύπνο αλλά δεν έχουμε πρόσβαση σε τρόφιμα. Οι εγκλωβισμένοι που πήραν αποσκευή και βγήκαν έξω, έχουν να φάνε αλλά όχι κάθισμα να κοιμηθούν.
Αποκλεισμένος στο Ελ. Βενιζέλος από τις 12 το πρωί,πτήση ακυρωμένη και αβέβαιο το μελλον. Σε Τομ Χάνκς στο Terminal φέρνουμε πάνω από δυο χιλιάδες άνθρωποι εδώ. #ελπιδα