Το ερχόμενο Σάββατο οι ψαράδες της Αμοργού έχουν την τιμητική τους. Ο Επαγγελματικός Αλιευτικός Σύλλογος και ο Δήμος Αμοργού σας προσκαλούν στην “Γιορτή του Ψαρά 2024“ στο Αλιευτικό Καταφύγιο Ξυλοκερατιδίου το Σάββατο 15 Ιουνίου στις 21:00.
Στον απόηχο της δημόσιας δέσμευσης της πολιτείας για τη θεσμοθέτηση της πρωτοβουλίας του συλλόγου μας – Amorgorama, η φετινή γιορτή έχει ιδιαίτερο συμβολισμό για τους Αμοργιανούς ψαράδες.