Συνέλευση πραγματοποιούν απόψε το βράδυ το Κίνημα Πολιτών “Σώστε τις παραλίες της Νάξου” και η Περιβαλλοντική Κίνηση Νάξου (ΠΕ.ΚΙ.Ν.) προκειμένου να οργανώσουν τις δράσεις τους για το καλοκαίρι. Η Κίνηση Πολιτών Πάρου πραγματοποίησε την δεύτερη της συνέλευση, συγκρότησε Συντονιστικό και η πρώτη του συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί στις 31/05.
Στη Νάξο…
Βραδιά συνελεύσεων με θέμα το περιβάλλον η σημερινή στη Νάξο, καθώς το Κίνημα Πολιτών “Σώστε τις παραλίες της Νάξου” πραγματοποιεί την πρώτη συνέλευση για το 2024 στο θεατράκι της Μητρόπολης στη Γρόττα, στις 19:00 το απόγευμα, προκειμένου να συζητηθούν τα επόμενα βήματα εν όψει καλοκαιριού.
Στον ίδιο χώρο θ’ ακολουθήσει αμέσως μετά στις 20:30 η εκλογοαπολογιστική συνέλευση της Περιβαλλοντικής Κίνησης Νάξου η οποία σύντομα αναμένεται να εκλέξει νέο προεδρείο.
Και οι δυο συνελεύσεις πραγματοποιούνται δημόσια.
Στην Πάρο…
Η πρώτη συνεδρίαση του Συντονιστικού της Κίνησης Πολιτών Πάρου θα πραγματοποιηθεί στις 31 Μαΐου και ώρα 7 µ.µ. στην Παροικιά, στο ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ∆ΑΣΚΑΛΟΥ και θα είναι δημόσια.
Την προηγούμενη Κυριακή 19 Μαϊου πραγματοποιήθηκε η 2η συνέλευση της Κίνησης Πολιτών Πάρου για το 2024.
Αναλυτικά:
![](https://cycladesopen.gr/wp-content/uploads/2024/05/Δ.Τ.-Κίνησης-724x1024.webp)