Μ. Παρασκευή: Η ακολουθία του Επιτάφιου θρήνου θα ξεκινήσει στις 17:00, στον Ιερό Ναό Παναγίας Γρηγορούσης και περίπου στις 17:30 θα ξεκινήσει η περιφοράτου Επιταφίου στην παραλία Καστρακίου σε στεριά και θάλασσα.
Ο στολισμός του Επιταφίου όσοι/-ες επιθυμούν μπορούν να προσέλθουν στον προαύλιο χώρο του Ναού από τις 10:00 το πρωί.
.
Μ. Σάββατο: Η ακολουθία της Αναστάσεως θα ξεκινήσει στις 21:00 το βράδυ