Το επεισόδιο της εκπομπής ΑΓΡΟweek της ΕΡΤ3 της Κυριακής 29/5/2022 ήταν αφιερωμένο εξ ολοκλήρου στην Νάξο και στην Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών Νάξου!
Μεταξύ αρκετών άλλων θεμάτων, η αγροτική εκπομπή στάθηκε ιδιαίτερα στα εκλεκτά και ξακουστά τυροκομικά προϊόντα της Ε.Α.Σ. όπως, π.χ., η Γραβιέρα Νάξου Π.Ο.Π., στο πώς αυτά παράγονται και στο τι τα κάνει να ξεχωρίζουν, με εντυπωσιακές εικόνες μέσα από το Τυροκομείο της Ένωσης και την διαδικασία παραγωγής των τυριών.
![](https://cycladesopen.gr/wp-content/uploads/2022/05/Screenshot_3-2-1024x515.png)
Επίσης, αποτύπωσε σε πάμπολλα πλάνα τις ασύγκριτες ομορφιές του νησιού μας!
Στην κάμερα της εκπομπής μίλησαν ο Πρόεδρος, Δημήτρης Καπούνης, ο Διευθυντής Παραγωγής, Μιχάλης Βερνίκος, ο Διευθυντής Επικοινωνίας, Γιώργος Σέργης και τυροκόμοι της Ε.Α.Σ. Νάξου, καθώς και Ναξιώτες κτηνοτρόφοι και άνθρωποι του τουρισμού.
Παρακολουθήστε το επεισόδιο με ένα κλικ εδώ